 |
 |
Wij, Rik en Tim, zijn vrienden uit het mooie Utrecht. Wij hebben besloten mee te doen om een mooie ervaring te combineren met het steunen van ons goede doel: De opvang van weeskinderen in Gambia.
In Gambia worden veel weeskinderen uit hun vertrouwde leefomgeving gehaald omdat de familie niet meer voor ze kan zorgen. Voor €10.000,- per jaar kunnen 50 weeskinderen bij hun familie blijven wonen.
Veelal worden kinderen weggehaald uit hun vertrouwde omgeving en ondergebracht bij SOS kinderdorp. Voor sommige kinderen levert dat ernstige gedragsproblemen op. En juist voor deze groep kinderen wil de Stichting Humanitaire Hulp Gambia zich inzetten. Door in hun vertrouwde omgeving steun te bieden aan naaste familie kunnen de kinderen “thuis“ blijven wonen en naar school gaan.
Gezien de zeer beperkte mogelijkheden van de naaste familie wil SHHG voornamelijk door financiële steun het leven van de kinderen en de “pleegouders” meer dragelijk maken. Te denken valt hier bijvoorbeeld aan : schoolgeld, kleding geld, bijdrage aan de kosten voor voedsel, medische hulp e.d.
In de regio waar de Stichting voornamelijk haar werkgebied heeft, diep in het binnenland aan de uiterste oostkust van Gambia, gaat het om ongeveer 50 kinderen.
Per kind is er op jaarbasis € 200,= nodig. Dus voor 1 jaar zou dat op een bedrag van € 10.000,= uitkomen.
Voor de begeleiding van het kind en de familie worden sociaal werkers ter plaatse ingezet, die uit de middelen van de Stichting zelf, bekostigd worden.
Door deze werkwijze wordt het meer dan “alleen“ maar geld geven. Kinderen en pleegouders worden gecoacht naar zelfstandigheid van de kinderen in de toekomst.
Dit project is van SHHG (Stichting Humanitaire Hulp Gambia).