Bij de bouw van het ziekenhuis is rekening gehouden met een keuken, maar dit is een lege ruimte zonder enige apparatuur! Gekookt wordt er op twee houtvuurtjes en dat voor … patiënten. Het komt nu nog erg vaak voor dat patiënten niet in dit ziekenhuis behandeld kunnen worden, omdat hiervoor de noodzakelijke apparatuur ontbreekt. Men is dan aangewezen op het ziekenhuis in Banjul, ruim 90 kilometer verderop. Mocht u denken dat die afstand wel te doen is, dan is het toch belangrijk om te weten dat we het dan hebben over ruim 4 uur reizen. Het komt helaas nog regelmatig voor dat mensen deze reis niet overleven. Redenen te over om ons in te zetten voor het ziekenhuis. De stichting helpt dit ziekenhuis telkens aan de benodigde apparatuur, materialen en medicijnen en heeft hiervoor in Nederland een inzamelingsactie opgestart. Er zijn inmiddels twee containers naar The Gambia vervoerd, deze goederen hebben al veel mensen geholpen en/of het leven gered. Het ziekenhuispersoneel wordt telkens geïnstrueerd over het gebruik van de apparatuur en de medicijnen.
Gezondheidzorg in zijn algemeen
Stichting Hand to Hand werkt samen met het ziekenhuis aan de algemene gezondheidszorg. Zo zijn er voorlichtingsbijeenkomsten over Malaria, Aids, hygiëne en voeding opgestart. Ook is er is een bloedtransfusiedienst opgezet en men onderzoekt zwangere vrouwen op bloedarmoede. Belangrijk om te weten is dat doodsoorzaak één, onder zwangere vrouwen, bloedarmoede is. Om zoveel mogelijk mensen te bereiken bezoekt men de mensen in dorpen in de weide omgeving. Echter… U raadt het al… het ontbreekt hen aan zowat alle benodigde middelen. Daarnaast kent Gambia vele eerste hulpposten, deze liggen verspreid over het land en zijn veelal gelegen op het platte land. Ook hier is een tekort aan hulpmiddelen maar minstens zo belangrijk… voor de bemanning van deze hulpposten, is er een schrijnend tekort aan gekwalificeerd personeel. Stichting Hand to Hand is momenteel aan het werk om medio 2011, in samenwerking met de Gambiaanse overheid, hiervoor een opleiding te starten. Dit met als doel: meer mensen aan het werk en een betere algemene gezondheidszorg.
Genoeg redenen om ons in te blijven zetten voor het ziekenhuis en de gezondheidszorg in zijn algemeen. Werk met ons mee aan een betere toekomst, een betere toekomst voor iedereen.
Wat heeft de stichting gerealiseerd (mede) met het geld van de Amsterdam Dakar Teams:
Bouw Hand to Hand Kariaba Nursery school Youna: In Yuna is een school op eigen grond gebouwd bestaande uit; 4 klaslokalen, toiletten, een well en een speeltuin.
Bouw Nursery school Kanuma: bestaande uit; 2 klaslokalen, opslag en toiletten en een borehole.
Kanuma Cultural Arts & traningscentre: omheining, inrichting centre, borehole, workshop.
The Kanuma Ecological Agriculture Development Project: Bouw werkplaats.
Farafenni ziekenhuis en gezondheidszorg in zijn algemeen:
- Het vervoer van 40 Ft containers vanuit Nederland met de benodigde apparatuur, materialen en medicijnen, deze goederen hebben al veel mensen geholpen en/of het leven gered.
- Er zijn reguliere voorlichtingsbijeenkomsten over Malaria, Aids, hygiëne, voeding en een er is een bloeddonorcampagne en bloedtransfusiedienst opgezet. Om zoveel mogelijk mensen te bereiken bezoekt men de mensen in dorpen in de weide omgeving. Hiervoor zijn drie Amsterdam-Dakar auto’s ingezet.
Waarom kies je als Amsterdam Dakar Challenge Team voor dit project?
Momenteel sterven er onnodig veel mensen in Gambia.
Het ziekenhuis heeft een groot gebrek aan zowat alle hulpmiddelen die nodig zijn om levens te redden. Er is gebrek aan medische apparatuur, aan lakens, aan medicijnen, kortom, zowat aan alles!
Voorkomen is beter dan genezen! Daarvoor is het noodzakelijk dat er, in de vele dorpen, reguliere voorlichtingsbijeenkomsten zijn over malaria, Aids, hygiëne, voeding en het levensgevaar van bloedarmoede bij zwangere vrouwen.
Er is een groot tekort aan bloed en bloeddonoren. Het hebben van een continue bloeddonor-campagne en een bloedtransfusiedienst is dan ook van groot belang.
Vele eerste hulpposten op het platteland ontbreekt het aan gekwalificeerd personeel. Stichting Hand to Hand is momenteel aan het werk om medio 2011, in samenwerking met de Gambiaanse overheid, hiervoor een opleiding te starten. Dit met als doel: meer mensen aan het werk en een betere algemene gezondheidszorg
Genoeg redenen om ons in te blijven zetten voor de gezondheidszorg in Gambia. Het bestuur van Stichting Hand to Hand bezoekt regelmatig de projecten. Zij ontvangen hiervoor geen vergoeding zodat alle ontvangen middelen terecht komen bij diegene die het zo hard nodig hebben!
Benodigd bedrag om dit project te realiseren:
Het ziekenhuis: Jaarlijks € 10.000,-
De voorlichtingscampagnes: Jaarlijks € 3.000.-
De bloeddonorcampagne en bloedtransfusie dienst: Jaarlijks € 3.000,-
Werving en opleiding personeel eerste hulpposten: € 7.500,-
Bedrag dat door de stichting wordt ingebracht:
Minimaal € 5.000,-
Kijk voor meer informatie op www.stichtinghandtohand.nl